Shkëlzen Berisha ironizon Ramën: Serbia ka bombarduar Europën dhe ka çliruar Kosovën

Shkelzen Berisha, djali i ish kryeministrit Sali Berisha, ka ironizuar kryeministrin Rama ne nje status ne rrjetin social facebook. Më poshtë komenti i plotë i Shkelzen Berishës në Facebook.

“Mesazhi i Rames per familjet e mijera te zhdukurve te luftes ne Kosove dhe shqiptareve pa te drejta ne luginen e Presheves eshte se:

Serbia është më evropiane se disa shtete anëtare të BE-së !

Dikush qe nuk di se cfare ka ndodhur ne Ballkan ne dy dekadat e fundit do mendonte qe, Serbia ka bombarduar Europen dhe ka cliruar Kosoven dhe popullin e saj,nga dhuna e shtypja mizore e Perendimit”, shkruan djali i ish kryeministrit.