Shkon për blerë drogë, grabitet i riu pasi tregon milionat në portofol

Ai u drejtua në sheshin “Settembrini” për të gjetur drogë, por aty ka gjetur grabitësit.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së hënës në Genova, ndërsa protagonistët janë të gjithë shqiptarë, raportojnë meditat lokale: I rrëmbyeri 21-vjeçar, i cili kishte me vetë 1.8000 euro, dhe dy autorët.

21-vjeçari është parë duke bërë pazar me autorët për të blerë 10 gramë marijuanë për 50 euro, dhe u ftua nga këta të fundit ta ndiqnin në një tunel pranë rrugës “Buranello”.

Kur shkuan në vendin e izoluar, i riu nxori portofolin për të paguar sasinë e drogës, por autorët pasi panë sasinë e parave që ai kishte aty, e kanë grabitur.

Të dy, pasi i morrin portofolin, ia mbathën. Sot, një nga dy grabitësit është denoncuar. /Syri.net/