Shokon prezantuesi i motit: Do vdisni të gjithë, bashkë me fëmijët (VIDEO)

Shep Smith prezantuesi i motit në Fox News ka shkaktuar polemika të shumta pas bombës së lëshuar në transmetimin direkt se amerikanet do të vdesin bashkë me fëmijët në zonat që do të godasë uragani Mathew në Florida.

Lajmërimin e bëri më herët se uragani të merrte përpara c’të gjente e të shkaktonte mbi 300 viktima.

“Ai shkon 20 milje në perëndim, dhe ju jeni të vdekur, të gjithë ju, bashkë me fëmijët, Sepse nuk mund t’i mbijetoni, kjo nuk është e mundur, vetëm nëse jeni me shumë fat”, tha ai.