Shpërthen bombola e gazit në Durrës, digjen burrë e grua

Një ngjarje e rëndë është shënuar në një familje në Durrës, në zonën e Shkozetit. Bombola e gazit ka shpërthyer në flakë, pasi ka pasur rrjedhje gazi e si pasojë kanë pësuar djegur burrë e grua.

“Më datë 22.10.2016, në lagjen Nr.14/1, Durrës, në banesën e shtetasit M.Gj. ka pasur rrjedhje gazi dhe si rezultat ka marrë flakë bombola e gazit.

Për pasojë kanë marrë djegie në pjesë të ndryshme të trupit shtetasit M.GJ. 68 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetësia M.Gj. 58 vjeçe, të cilët ndodhen në Spitalin “Nënë Tereza” Tiranë, por jashtë rrezikut për jetën”, bën të ditur policia.

Ngjarja është konsideruar si aksidentale, materialet e së cilës i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës./durreslajme