Shpërthen gazetari: O Tyça qeveria po na pallon çdo ditë…

Gazetari Klodian Tomorri ka sulmuar strukturat shtetërore që po mundohen të mbyllin faqen në Facebook “Lolita”, e cila ironizon Qeverinë.

Ja çfarë shkruan gazetari Klodian Tomorri:

Ca emri mund ti vesh nje shteti qe leshon te gjithe ushtrine e militanteve te tij apo te mercenareve qe nenkontraktohen me parate e buxhetit, ne beteje kunder Lolites?

O Tyca po ne qeveria na pallon cdo dite. Na pallon kur na vjedh. Na pallon kur vendos per fatin tone, shpesh kunder interesave tona. Kur keqperdor pushtetin e mandatuar per interesa te ngushta.

Kete ben cdo qeveri ne bote. Edhe ato me demokratiket po deshet, e jo me qeverite tona, qe kane deficite te medha, demokratike, intelektuale e madje edhe civile.

E vetmja gje qe ne kemi ne dore kunder kesaj eshte tallja. T’i bejme njerezit e pushtetit te duken qesharake e injorante. Kjo eshte hakmarrja jone e vogel ndaj tyre dhe ky eshte konsensusi i heshtur qe ekziston ne cdo shoqeri demokratike.

Duhet te jesh i marre te hysh ne lufte me sarkazmen. Seriozisht. Jo vetem i marre, por teknikisht edhe VK.