Shqiptari filmon lakuriq vajzën e ‘brishtë’, pastaj e detyron të prostituojë

Një 28-vjeçar shqiptar dhe një 20-vjeçar maroken janë arrestuar nga policia italiane e Monselice, raportojnë sot mediat lokale, shkruan Syri.net.

Ata akuzohet për zhvatje, dhunë dhe kërcënime kundrejt një të reje, për ta detyruar të prostituojë.

Bëhet fjalë për një 26-vjeçare, e cila është konsideruar e brishtë mendërisht, raportojnë mediat lokale. Dy të akuzuarit ishin pjesë miq me vajzën dhe në një rast, arritën ta bindnin atë të xhironte një video, ku shfaqej nudo.

Duke e kërcënuar se 26-vjeçaren se videon do t’ia tregonin prindërve të saj, ata arritën që fillimisht ta detyronin vajzën t’i vidhte 2.500 euro tezes, duke përdorur kodin e kartës bankare të saj. Më pas, e detyruan të hyjë në një “chat” për të ‘peshkuar’ klientë e më pas të kryejë marrëdhënie seksuale me ta kundrejt pagesës.

Në një vit, shqiptari dhe marokeni kanë arritur të fitojnë 30.000 euro falë aktivitetit të prostitucionit të 26-vjeçares.

Më pas, policia ka zbuluar historinë, ka arrestuar dy autorët, dhe kanë sekuestruar telefonat celularë me videon nudo të 26-vjeçares