Shqiptarja arrestohet duke vjedhur veshje sportive në ‘Decathlon’

Marcianise – Një grua shqiptare është arrestuar në Itali për vjedhjen e rrobave nga supermarketin e veshjeve sportive “Decathlon”, shkruajnë mediat italiane, transmeton Syri.net.

Karabinierët i kanë vënë prangat për vjedhje të rëndë, 46-vjeçares Vera Marashi me banim në Maddaloni. Vlera e mallit të grabitur prej saj është afro 500 euro.

Gruaja u kap me sendet e vjedhura në qese.

Vera Marashi u shoqërua në shtëpinë e saj dhe do të qëndrojë në arrest shtëpie në pritje të gjykimit.