Si po e shkatërron Anthony Martialin ndarja nga e dashura

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të shqetësuar për jetën private të Anthony Martial, madje e kanë fajësuar atë për formën e keqe, që ka shfaqur futbollisti këtë fillim sezoni.

Martial u fut në lojë këtë të diel në sfidën kundër Stoke City, duke shënuar një gol të mrekullueshëm, gol i cili solli barazimin për “djajtë e kuq”. Por kjo ka qenë goditja e parë francezit në nëntë ndeshje të zhvilluara.

Ai është ndarë nga e dashura Samantha Jackuelinet me të cilën kishin disa vite të lidhur dhe një vajzë.

Kjo ka ndikuar shumë në gjendjen e Martial, i cili përveç aspektin profesional, po përjeton momente të këqija edhe pranë klubit. Një ndër to, momenti kur atij ju desh të hiqte dora nga numri i tij në fanellën e Manchester United për t’ia dhënë blerjes më të re, Zlatan Ibrahimovic.

Skuadra është e “frikësuar” për gjendjen e tij, që pas ndarjes në fillim të vitit.