S’ka fund përplasja e Roza Latit me Berat Buzhalën: Kujt po i hedh hi syve? Ja biseda e tavolinës

Roza Lati duket se ende nuk e ka harruar “përplasjen” me Berat Buzhalën, drejtuesin e gazetës Express që i pati refuzuar asaj moderimin e një produksioni.

28-vjeçarja hapi këtë argument në emisionin e Rudina Magjistarit kur tregoi për rastin e Berat Buzhalës i cili i kishte premtuar punën por më pas ishte zhdukur.

Por me sa duket përplasja në distancë vijon ende. Menjëherë pas deklaratës së Berat Buzhalës, prezantuesja ka nxjerrë në publik detaje nga takimi që ka patur me drejtuesin e medias së njohur kosovare.

Ja çfarë shkruan Roza:

Kur paska qene vetem nje interviste? Kur me ule ne tavoline bashke me drejtorin e Klanit dhe me moderatoren Fjolla qe perfaqesonte Kosoven (nderkohe une do te perfaqesoja showbizzin e Shqiperise) dhe me caktove daten e xhirimit? Apo kur u cuam nga tavolina dhe te thash “Berat mos harro kontraten” dhe me the “DO E KUPTOSH KETU QE NE KOSOVARET JEMI ME KORREKT DHE PERGJEGJES PER KONTRATA SE JU SHQIPTARET”….? Apoooo kur me the “je fiks prerje per Express Roze, ke dhe emrin fiks ne baze te emisionit”…. Me kerkove more Berat te te merrja ne interviste Stresin per incidentin e Kenges Magjike me Stinen, dhe me kerkove xhirime mbas dy ditesh……DHE U ZHDUKE.
DOMETHENE….. Syve te kujt po i hedh hi????