SKANDAL/Denoncimi: Mjekët e Lezhës braktisin punën për të shkuar në takim me Ramën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama duket se do të jetë në Lezhë ditën e sotme, pasi kështu shkruan një qytetar i cili ka denoncuar faktin se mjekët e spitalit kanë braktisur punën për të shkuar në takim me kryeministrin.

Denoncimin e ka bërë publik ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka postuar mesazhin e ardhur nga një qytetar.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri në Facebook:

Qytetari dixhital ankohet:

Mjeket ne Lezhe lene te semuret per te shkuar me detyrim ne takim me Edi Ramen! sb

“Shiko se cfare behet o zoti Berisha… te semuret presin per mjeket qe ti vizitojne dhe mjeket shkojne te takojne ate te semurin Edi ramen… se mos valle ka ndonje problem me diabetin ky “i gjati” dhe prandaj e ka marre kete doktoreshen qe ta vizitoje… Kjo nk eshte e falshme.. njerzit kane nevoje per mjeket jo per edin”.