Spahiu: Shqiptarët merren me zhelet e Ramës, harrojnë drogën dhe plehrat

Pas shfaqjes se kryeministrit Edi Rama ne stadiumin “Loro Borici” me flamurin italian ne krah edhe pse luante Shqiperi-Spanje dhe pas debatit te harruar te plehrave, ka ardhur edhe reagimi i kryetarit te Aleances Kuqezi Kreshnik Spahiu, i cili ka dicka per t’iu thene edhe shqiptareve.

Sipas tij, shqiptaret jane nje popull qe harron shume shpejt.

“Xhupi italian apo plehrat italiane? Bravo Edi Rama. Ja arrite qëllimit. Dy ditë mediat e tua dhe të opozitës merren me zhelet e tua. Ciao kauza e anti-drogë dhe anti-plehra. Mirë ja bën këtij populli që ka 3 ditë memorie”, shkruan Spahiu në Facebook.