Sulm me armë në SHBA, dy të vdekur, dy policë të plagosur

Dy oficerë policie u qëlluan me armë, kurse një grua raportohet të jetë marrë peng, gjatë një sulmi me armë në Oklahoma në SHBA. Ndërkohë që dy persona janë gjetur të vdekur.

Sipas të dhënave nga mediat e huaja mësohet se i armatosuri është një burrë 38 vjeçar, me një armë AK-47.

Ai thuhet se ka qëlluar dy persona, që mësohet se janë oficerë policie dhe ka marrë peng një grua në Oklahoma të SHBA-së. I dyshuari është identifikuar si Michael Vance.