Sulm terrorist në Turqi, vriten 2 ushtarë

Si pasojë e një sulmi terrorist në Çukurca,Turqi, të paktën 2 ushtarë kanë vdekur dhe 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur, raporton agjensia turke ‘Anadolu’.

Sipas informacioneve të marra, në kuadër të operacioneve antiterror, forcat turke të sigurisë janë përplasur me një grup terroristësh të PKK-së. Si pasojë e përleshjeve të paktën 2 ushtarë kanë rëndë dëshmorë dhe 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Operacionet në zonë të mbështetura edhe nga ajri ende vazhdojnë