“Të dhëna tronditëse për llojet e drogave që përdoren në lokalet e Tiranës”

Ish kryeministri Berisha ka denoncuar ne rrjetin e tij social facebook nje nga llojet e drogeve qe kane hyre ne Shqiperi. Droga quhet Krokodili dhe eshte nga me vdekprureset.

Ja denoncimi i Berishes ne facebook:

Qytetari dixhital informon:
Te dhena tronditese per llojet e drogave qe perdoren ne lokalet e Tiranes nder to droga vdekjeprurese Krokodil qe u njoftua ne emisionin Stop te TV Klan. sb
“Pershendetje Z.Berisha
Mbrem u dha nje kamera e fshehur tek emisioni STOP ,ne nje lokal ne tirane qe shisnin drogra te ndryshme por ma zuri veshin njera qe quhet Krokodil . Une kam pare emisione ne france te bera ne rusi per kete lloj droge .Dhe nese ka ceshtje neser per tu diskutuar ne parlament eshte kjo sepse eshte nje droge qe kur e fillon diten e pare pas 2 vitesh je i vdekur prandaj e ka emrin keshtu sepse lekura ne fillim mer ngjyren e gjelber pastaj kalbet dhe sulmon organet e trupit.Kjo lloj droge behet me perzierjen e medikamenteve me benzinen dhe injektohet sapo behet perzierja . Perdoret ne shtet e varfera sepse nje doze kushton maksimumi 5 euro . Prandaj ju kerkoj qe te mereni seriozisht me kete ceshtje sepse cdo lloj droge eshte e keqe po kjo eshte e tmerrshme .Ta mari vesh Saje Qorri e Edvini se nuk ka vetem hashash tani po kan fut dhe drogen me te keqe ne glob .
FALEMINDERIT”