Të paktën 14 të vrarë në një sulm vetëvrasës në Afganistan

Të paktën 14 persona janë vrarë sot në një sulm vetëvrasës me makinë-bombë në provincën Helmand, në Afganistan, njofton policia.
Sulmi vetëvrasës ka ndodhur sot në qytetin Lashkar Gah, njofton zyrtari policor, Haji Marjan, transmeton Express.

Në mesin e të vrarëve janë katër civilë dhe 10 oficerë të policisë.

Numri i përgjithshëm i të vrarëve pritet të rritet, për shkak se është e paqartë se sa viktima janë numëruar pas shpërthimit.