Tentoi të trafikonte 3 turq drejt Mal të Zi, arrestohet 34-vjeçari në Rinas

Një 34­vjeçar nga Tirana është arrestuar nga Policia në Rinas, pasi ka tentuar që të trafikojë për në Mal të Zi tre shtetas turq.

Goditet kështu një tjetër rast për veprën penale “Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit” Shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit: Behar Brahaj, 34 vjeç, banues në Tiranë.

Në pikën e kalimit kufitar Rinas u kapën tre shtetas turq të cilët pas intervistimit deklaruan se do të ndihmoheshin nga shtetasi i mësipërm për të kaluar kufirin në drejtim të shtetit gjerman dhe atij zvicerian.

Shtetasit turq u proceduan me urdhra largimi vullnetar drejt shtetit turk.