Tërmeti trondit sërish veriun e Greqisë

Një tjetër tërmet ka tronditur pjesën veriore të Greqisë mbrëmjen e sotme.

Tërmeti me magnitudë 3.7 ballë i shkallës Rihter kishte epiqendër Igumenicën dhe u ndje në Janinë dhe në zonat jugore të Shqipërisë.

Nuk është raportuar për të lënduar apo dëme materiale. Gjatë javës së fundit ka patur disa lëkundje sizmike në Greqinë Veriore, me epiqendër Janinën./syri