I thyen xhamin e makinës gjyqtarit për t’i vjedhur ‘I-Phone 4’-n

Një ri u arrestua nga policia në Burrel për shkak se ka thyer xhamin e automjetit të një gjyqtari duke i marrë një telefon celular tip ‘I-Phone 4’.

Policia sqaron se në pranga përfundoi Arbër Cërriku, 21 vjeç,  banues në qytetin e Burrelit, i dënuar më parë për veprën penale të Vjedhjes.

“Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas  rreth orës 04:00 të datës 17.10.2016 ka thyer me mjete të forta  xhamin trekëndësh të automjetit Benz C-class në bashkë pronësi të shtetasit R.K dhe të djalit të tij A.K,  ku  ka marrë një aparat celular  I-Phone 4. Në momentin e arrestimit,  policia i ka gjetur 21 vjeçarit telefonin e vjedhur.”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë. Materialet proceduriale i kalojnë Prokurorisë së  Rrethit Gjyqësor Mat për veprën penale të “Vjedhjes”.