Thyhet dhe grabitet xhamia e Hudenishtit

Xhamia e Hudenishtit në Pogradec ka rënë pre e grabitjes.

Burime nga policia bëjnë me dije për Syri.net se gjatë natës së të premtes është vjedhur me anë të thyerjes xhamia e fshatit Hudenisht, ku janë marrë 1.500 lekë (të reja).

Autori apo autorët e ngjarjes janë ende të paidentifikuar, ndërsa policia shton se po punohet për identifikimin dhe kapjen e tyre.