Tiki-taka, Spanja 19 pasime të sakta në golin e dytë ndaj kuqezinjve

Kuqezinjtë kanë pësuar golin e dytë në “Loro Boriçi” me një super aksion të ish-Kampionëve të Botës dhe Evropës. Pasi portieri Berisha kthehu topin në lojë pas një topi të kthyer mbrapa, lojtarët e Spanjës kanë bërë 19 pasime të shkurta dhe të sakta (tiki-taka) deri në finalizimin e golit nga Nolito që sapo kishte hyrë në fushë.