Trajneri i Spanjës befason për Shqipërinë

Julen Lopetegui mendon se ndaj Shqipërisë do të jetë një ndeshje më e vështirë se ajo ndaj Italisë
Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, beson se sfida ndaj Shqipërisë të dielën mbrëma, do të jetë më e vështirë se ndaj Italisë, ku barazuan 1:1.

“Menduam se shkoi mirë, pasi ishim dominues ndaj Italisë për pjesën më të madhe të lojës. Duhet të lexojmë me kujdes atë çka bëmë mirë dhe ato gjëra që nuk ishin aq të mira. Ndeshja me Shqipërinë është më e vështira nga këto dy takime”, ka deklaruar trajneri i Spanjës.