Trajneri i Spanjës flet nga Shkodra: Ja objektivi ynë kundër Shqipërisë

Në prag të ndeshjes kundër Shqipërisë, trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui nuk i ka kursyer elozhet për të besuarit e De Biasit.

Në një deklaratë për mediat nga Shkodra, Lopetegui tha se Shqipëria ka merituar vendin e parë në Grupin G por sipas tij Spanja vjen me qëllimin për ta fituar ndeshjen, shkruan Syri.net.

“Shqipëria ka merituar vendin e parë pasi kohët e fundit është rritur shumë duke zhvilluar ndeshje të shkëlqyera. Ne kemi ardhur në Shkodër për të fituar dhe marrë 3 pikëshin përballë Shqipërisë e cila kohët e fundit është përmirësuar ndjeshëm. Tashmë diferencat mes kombëtareve të ndryshme janë shumë të vogla”, u shpreh Lopetegui.