U kapën me 227 kg kanabis në gomone, ja emrat e tre shqiptarëve të arrestuar në Itali

Zbardhen detaje të reja në lidhje me sasinë prej 227 kilogramë të kanabisit të nisur nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

Policia italiane mësohet se ka bërë publikë emrat e 4 personave të arrestuar, 3 prej të cilëve janë shqiptarë dhe një italian.

Në gomonen e mbushur me kanabis shqiptar mësohet se janë arrestuar: Gentian Danaj, 39 vjeç, Aulon Milo, 29 vjeç, Edmond Dalipaj, 39 vjeç dhe Bruno Sotai, 29 vjeç.

Sipas hetuesve droga vinte nga Shqipëria dhe po transportohej me një gomone prej 7 metrash.