Urimi emocionues i Rita Orës për motrën e saj (Foto)

Motra e këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora, sot feston ditëlindjen e 28-të.

Meqë rast Rita edhe gjeti kohën të shpreh ndjenjat e saj për motrën, në rrjetin social Instagram ajo ka publikuar një fotografi ku shihen dy motrat në një orë baleti dhe të kapura për dore.

Kësaj fotografie ajo i ka shtuar një përshkrim mjaft prekës: “Çfarë do të bëja pa ty? Vetëm zoti e di. Ti je gjithçka dhe arsyeja që unë jam ‘unë’ sot. Çdoherë që më qorton e di që e bën sepse më do. Më kujtohet kur nëna na vishte me rroba të ngjashme dhe unë filloja të qaj sepse nuk kisha të veshur rrobat e njëjta sikur ato që kishe veshur ti dhe ti më jepje tuajat sepse këtë e bëjnë motrat e mëdha. Ne e ndërtuam këtë së bashku dhe do të vazhdojmë përgjithmonë! Jam shumë krenare me ty dhe me gjithçka që ke arritur deri tani. Urime ditëlindja motërz!”, shkroi Rita.