Vaj kokosi me limon: Produkt shtëpiak që ua kthen ngjyrën natyrale thinjave

Është krejtësisht normale që të keni flokë të thinja me kohën, por të gjithë ju kuptojnë nëse nuk i pëlqeni ato dhe dëshironi ndryshim.

Fatkeqësisht, produktet komerciale për zbardhjen e thinjave njihen për përmbajtjen e tyre me produkte të dëmshme, dhe vetëm sa mund t’i dëmtojnë flokët, transmeton Telegrafi.

Në vend të kësaj, ekspertët rekomandojnë të provoni ilaçe shtëpiake dhe të ushqeheni shëndetshëm.

Vaj kokosi me limon: Produkt shtëpiak që ua kthen ngjyrën natyrale thinjave

11 Tetor 2016 • 17:02 •

Është krejtësisht normale që të keni flokë të thinja me kohën, por të gjithë ju kuptojnë nëse nuk i pëlqeni ato dhe dëshironi ndryshim.

Fatkeqësisht, produktet komerciale për zbardhjen e thinjave njihen për përmbajtjen e tyre me produkte të dëmshme, dhe vetëm sa mund t’i dëmtojnë flokët, transmeton Telegrafi.

Në vend të kësaj, ekspertët rekomandojnë të provoni ilaçe shtëpiake dhe të ushqeheni shëndetshëm.

 

Përbërësit:

– Tri lugë gjelle lëng limoni

– 50 ml. vaj organik kokosi

Përgatitja është shumë e thjesht: Në një tas përzieni dy përbërësit dhe produktin e fituar aplikojeni në skalp dhe flokë.

Posa ta keni aplikuar, lëreni ashtu për një orë dhe pastaj duhet t’i pastroni flokët me shampon të butë për flokët tuaja.

Procedurën duhet ta përsëritni një herë në javë!