VIDEO/ Fiton Shqipëria,kryeson grupin me 6 pikë

Shqipëria ka fituar ndaj skuadrës modeste të Lihtenshtejnit me rezultatin e pastër 2-0.

Gola për ekipi e de Biasit janë3 shënuar nga Hyka në minutën e 12’ të pjesës së parë dhe Bekim Balaj në minutën e 71’. Pas kësaj kësaj fitoreje Shqipëria renditet në vendin e parë me 6 pikë të plota në grupin G pasi kundërshtarët e mëdhenj të grupit tonë Italia dhe Spanja janë ndarë në barazim 1-1 në ndeshjen që u luajt në Torino.