VIDEO- FOTO/ “Sirenat ekzistojnë!” Këto janë pamjet që po tronditin internetin

 

Kjo foto e publikuar nga “Daily Mail” po bën xhiron e internetit dhe ka shtuar akoma dhe më shumë dyshimet rreth sirenave.

Bëhet fjalë për një fotografi të shkrepur në bregun Norfolk nga Paul Jones në të cilën duket një trup i që ne pjesen e poshtme  është i mbuluar nga luspa dhe me një bisht të ngjashëm me atë të peshqve.

Trupi është pjesërisht i dëmtuar, duke e bërë të vështirë për t’u dalluar. Megjithëse ajo ngjan me imazhin që është krijuar për sirenat, në të vërtetë disa nga ata që e kanë parë shprehen se ajo mund të jetë dhe një fokë gri e nxjerrë në breg nga valët.

Fotografia është shkrepur në bregun Great Yarmouth dhe është shpërndarë mbi 15, 000 herë në rrjetet sociale.