VIDEO/ Grabitja e bankës në mes të Vlorës, prangoset autori. Ja emri

Është vënë në pranga njeriu kryesor i grabitjes së bankës së ndodhur në mes të qytetit të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në mes të muajit korrik, ndërsa një muaj më pas u prangos dhe një person i dyshuar.

Ndërkaq policia ka bërë të ditur sot se, ka vënë në pranga të dyshuarin si autorin kryesor të kësaj grabitje, Lorenc Gjinin 26 vjeç nga Vlora.