Video/ Momenti tmerrues kur merimanga gjigande tërheq zvarrë një mi brenda në shtëpi

Këto mund të ndodhin vetëm në Australi! Moment i tmerrshëm kur një merimangë gjigande ka kapur me këmbët e saj një mi dhe po përpiqet ta gëlltisë është kapur nga kamera e të zotit të shtëpisë.

Jason Wormal, një tregtar nga Coppabella në Queensland të Australisë, është tmerruar kur ka parë këtë pamje. Ai dëgjohet i habitur në video duke pyetur se çfarë ka ndërmend merimanga të bëjë me miun.

Video e publikuar prej tij në Facebook tashmë është shpërndarë kudo dhe është kthyer në tredin e ditës së sotme.