VIDEO/ Pranga 2 hajdutëve, skema si i vidhnin bizneset në “Unazë të Re”. Emrat

TIRANE- Dy persona janë vënë në pranga nga policia ditën e djeshme, pasi vidhnin bizneset ën zonën e Unazës se Re dhe Kasharit. Prej një periudhe disamujore, 46-vjeçari Ilir Ceka dhe bashkëpunëtori i tij Toni Kreca, 43 vjeç, ishin kthyer në tmerrin e bizneseve në zonën e Komisariatit nr.6. Skema që ndiqnin ishte e qartë. Pasi në vëzhgim bizneset, shkatërronin kamerat e sigurisë gjatë natës, e me pas vidhnin bizneset e bojërave, marketet dhe parukeritë në zonë.

“Rreth orës 03.00 gjatë patrullimit nga shërbimet e policisë së Komisariatit të Policisë Nr 6 Tirane, në afërsi të “Unazës së Re” Kashar Tiranë, Toni Kreca në bashkëpunim me shtetasin Ilir Ceka, kanë tentuar të dëmtojnë kamerat e të supermarketi që ndodhet në katin e parë të ndërtesës dhe sigurimin e kushteve për vjedhje dhe nga ndjekja e punonjësve të policisë janë larguar me shpejtësi dhe janë kapur më pas në largim e sipër. Nga pamjet filmike të administruara këta shtetas kanë dëmtuar kamerat e bizneseve përreth.

Gjithashtu u arrit te dokumentohet dhe ngjarja e datës 27.05.2016 ku ne rrugën “Konferenca e Pezes” Misto Mame, Kombinat, është vjedhur dyqani i bojërave profesionale ku janë vjedhur një sasi bojërash me vlerë 200.000 lekë të reja ku autor i kësaj vjedhje është shtetasi Toni Kreci”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Në një video të siguruar nga “BalkanWeb” njëri nga dy të ndaluarit shfaqet duke tentuar të shkulë një nga pemët e sapombjella në rrugën afër supermarketit, për të dëmtuar me të kamerën e sigurisë.