VIDEO/ Shqiptarit i vranë djalin me thikë: Italia është një turp!

Me 10 vite e 8 muaj burgim është dënuar sot nga gjykata italiane e Ternit 22-vjeçari shqiptar Mariel Mjeshtri, i cili ka vrarë duke goditur me thikë 20-vjeçarin Oltjan Nela, edhe ai shqiptar.

Mjeshtri ka përfituar ulje dënimi nga gjykimi i shkurtuar.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Piemonte” në Terni, natën mes 7 dhe 8 dhjetorit të vitit të shkuar gjatë një përleshje jashtë një klubi nate, ndërsa Nela ka humbur jetën në 9 dhjetor në spital.

I ati i viktimës është shprehur i pakënaqur me dënimin: Kjo është Italia, është një turp!. /Syri.net/