Video/ Xhiroja e dytë e Botërorit, Ronaldo dy gola, Franca përmbys Bullgarinë në pjesën e parë

Xhiroja e dytë e kualifikueseve të Kampionatit Botëror “Rusi 2018” vijon sonte me grupet A, B dhe H, ku do të zbresin në fushë skuadra pretendente si Franca, Holanda, Portugalia, Zvicra dhe Belgjika.

Grupi A

Francë 3 – 1 Bullgari
6′ Aleksandrov (p.)

Luksemburg 0 – 0 Suedi

Holandë 3 – 1 Bjellorusi
15′ Promshttp://www.dailymotion.com/video/x4wjmow_quincy-promes-second-goal-netherlands-2-0-belarus-07-10-2016_sport