Videoja e 5-vjeçares qe po thyen rrjetin, ja si kritikon kryeministren!

Videoja e një vajze të vogël 5-vjeçare që kritikon kryeministren e re britanike Theresa May është bërë hit në internet. Vogëlushja është në hall pasi nuk është e kënaqur me gjendjen sociale dhe ekonomike në Britaninë e Madhe dhe për këtë fajëson kryeministren.

Me një fytyrë të mërzitur dhe ton të lartë zëri e vogla ngre zërin dhe i jep disa porosi kryeministres May.

Shqetësimi më i madh i saj është numri në rritje i të pastrehëve që sillen rrugëve dhe për këtë thotë se zgjidhjen duhet ta japë sërish May.