I vjedh 60 mijë euro shokut në makinë dhe zhduket

Policia e Durrësit është vënë në kërkim të një 20-vjeçari që akuzohet nga shoku i tij se i ka vjedhur 60 mijë euro kur ishin bashkë në makinë

Policia tha se po punon për kapjen e 27-vjeçarit K.O. banues në Durrës pasi, më datë 11.10.2016, rreth orës 00:20, në lagjen Nr.5 Durrës i ka vjedhur shumën prej 60.000 eurosh, shtetasit A.M. 41 vjeç në një Benz me targa AA 609 BD. .

Ata kanë qenë të dy në mjet dhe kur A.M. ka dalë për një moment nga mjeti dhe pretendon se shumën e parave ia ka marrrë 27-vjeçari K.O.

Materialet  i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Vjedhja”parashikuar në nenin 134 të Kodit Penal.