Zbulohet valixhja me 7.5 kg drogë në lokal, dy shqiptarë në pranga. Emrat

Dy shqiptarë janë arrestuar pasditen e djeshme nga policia italiane e Scicli nën akuzën e posedimit të substancave narkotike.

Në pranga janë vënë Sali Kola, 20-vjeç dhe Rifat Xhihani, 24-vjeç.

Ata janë vënë re në një bar, teksa ruanin një valixhe në mënyrë të dyshimtë, raportojnë mediat lokale, shkruan Syri.net.

Efektivët kontrolluan valixhen dhe në brendësi të saj gjetën 7.5 kg marijuanë e ndarë në 7 pjesë dhe e mbështjellë me celofan.

Pas arrestimi, dy të rinjtë u dërguan në burgun e Raguzës. /Syri.net/