Zbulohet vendi i punës së prostitutave shqiptare në Itali

Një kontroll i zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga policia italiane në Teramo, Bonifica del Tronto, ka zbuluar një aktivitet prostitucioni, raportojnë mediat lokale, shkruan Syri.net.

Pavërisht kushteve të pavaforsghme të motit, gjatë rrugës që lidh komunat Martinsicuro dhe S.Egidio alla Vibrata, ishin të pranisghme për të ushtruar prositucion femra nigerine, rumune, shqiptare dhe transeksualë brazilianë, disa prej të cilave pasi panë efektivë të policisë, u përpoqën të largoheshin mes bimëve të dëndura të lumit Tronto.

15 janë femrat që policët arritën ti ndalonon dhe kontrollonin.

Ndërkohë, një italian është kapur nga policia teksa fuste në makinë tre prostuituta. Tashmë, ai është nën hetim.