Zidane bëhet me dhimbje koke nga ndeshja Shqipëri-Spanjë

Sergio Ramos u detyrua të linte fushën e lojës në ndeshjen ndaj Shqipërisë në minutën e 78-të.

Kapiteni i Real Madrid pati një rënie të vështirë pas një goditjeje nga këndi të Koke dhe menjëherë kërkoi ndihmë mjekësore.

Lojtari do t’i nënshtrohet kontrolleve më të imta, por deri tani mësohet se Ramos do të mungojë për një muaj në fushën e blertë.
Kjo do të thotë se trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane duhet të bëjë llogaritë në kampionat pa kapitenin.