Zidane e pranon: Mund të më shkarkojnë

Reali i Madridit po kalon një periudhë jo të mirë. Los Blancos në 4 javët e fundit të La Liga, kanë marrë vetëm barazime. Në shtëpinë e Realit ka përfunduar në bankën e akuzës trajneri Zinedine Zidane, i cili surprizon me një deklaratë të tij ku shfaqet i dorëzuar para një pushimi të mundshëm nga ana e klubit.

“Nuk kam frikë se më pushojnë, edhe pse e di se herët a vonë do të ndodhë. Shijoj deri në fund momentin, kam patur një mundësi të jashtëzakonshme dhe jam i lumtur të bëj atë që jam duke bërë. Më pëlqen puna ime që nuk është gjithmonë e lehtë, por dua të mësoj dhe të përmirësohem. Të punoj me këta lojtarë më jep mundësinë për të kuptuar dicka cdo ditë, dhe unë jam krejtësisht i përqëndruar.”

Zidane më pas u përpoq të ç’dramatizojë situatën, duke vënë theksin te puna që bëhet me një premtim se do të zgjidhë shpejt problemet që po shfaq skuadra.

“Ajo që ka më shumë rëndësi për mua janë stërvitjet, madje më shumë se ndeshjet. Kemi një grup të jashtëzakonshëm, si kur fitojmë ashtu dhe kur humbasim. Gjëja më e rëndësishme është të gjesh zgjidhjen e problemeve, dhe unë do t’i gjej. Nuk është një situatë katastrofike, edhe pse nuk duhet ta nënvlerësojmë. Nuk besoj se është një problem fizik , por ka të bëjë me aspektin psikologjik, me mënyrën si futemi në fushë”.