Zjarr në Berlin, digjet ndërtesa “Europa”

Një zjarr masiv ka kapluar kompleksin e ndërtesës “Europa”, një qendër në Berlin, raportojnë mediat gjermane, transmeton Express
Fotografitë dhe videot tregojnë shtëllunga të mëdha tymi, të cilat po dalin nga kulmi i ndërtesës.

Ende nuk dihet nëse ka ndonjë person të mbetur brenda ndërtesës apo për ndonjë të lënduar.