Zjarr në Sazan, zjarrfikësja nuk ndërhyn dot (VIDEO)

Një zjarr ka rënë të premten paradite në pjesën lindore të ishullit të Sazanit, ku është dhe zona me pisha.

Zjarri ka marrë përmasa të mëdha, duke u favorizuar dhe nga era e fuqishme që ka ishulli i Sazanit. Fikja e zjarrit në ishull është e pamundur, pasi mjetet dhe njerëzit nuk mund të shkojnë, raportoi “tch” e cila ka publikuar edhe videon.

Shefi i zjarrfikësve të Vlorës ka theksuar se është nevoja e një mjeti detar për të shkuar në ishull, por edhe deti është shumë i trazuar.