3 vjeçari sfidon kampionin legjendar të shahut Anatoly Karpov

I ftohtë, përllogaritës, i përqendruar dhe aspak i frikësuar që gjendej përballë kampionit të botës në shah, Anatoly Karpov.

Misha Osipov është vetëm 3 vjeç, por sfida e shekullit zhvillohet para projektorëve dhe para të gjitha telekamerave të programit televiziv të Kanalit të Parë rus, “Лучше всех!” (Më mirë nga të gjithë!) shkruan tgcom24.

Misha është aq i zoti, sa për ta vënë në vështirësi Carin e shahut, i cili në fund i propozon që takimi të mbyllet në mënyrë të barabartë. Por ai nuk pranoi, është i bindur se mund t’ia dalë.

Ai humbi për mungesë të kohë por reagon duke qarë për të gjetur ngushëllimin mes krahëve të mamasë së tij.
Me sedër si një lojtar i madh shahu, Misha, por nuk duhet harruar që është vetëm një fëmijë 3 vjeç.