40 milionë euro për Belottin / FOTO

Corriere dello Sport shkruan sot se skuadra e Napolit i ka bërë një ofertë të madhe Torinos për sulmuesin italian, Andrea Belotti.

Thuhet se oferta e Napolit për lojtarin e përfaqësueses se Italisë është rreth 40 milionë euro.

Napoli është në kërkim të një sulmuesi pas dëmtimit të Arkadiusz Milik.

Alternativa të Naspolit janë edhe: Simone Zaza (Uest Ham), Muriel (Sampdoria), Leonardo Pavoletti (Bologna) dhe Leandrinho (Ponte Petra). bbb