75 vjeçarja kryen vetëvrasje, hidhet nga ura

Një grua e moshuar është gjetur e mbytur në lumin Ibër të Mitrovicës, në fshatin Pridvoricë në komunën e Zubin Potokut.

Kreu i policisë së Mitrovicë s Zhelko Bojiç, ka thënë mediat se e moshuar është identifikuar si V.V 75 vjeçe, dhe mendohet të jetë mbytur rreth orës 15:00.

“Gruaja, sipas dëshmitarëve, është  nga ura e Ibrit. Menjëherë janë njoftuar policia dhe zjarrfikësit. Trupi i pajetë është gjetur rreth 400 metra nga vendi i ka kërcyer”, ka thënë Bojiç.