Cristiano Ronaldo është kthyer sërish surprizues

Cristiano Ronaldo është kthyer sërish surprizues dhe ka ka shënuar dy gola në fitoren 2:1 të Real Madridit ndaj Sporting Gijon. Trajneri i skuadrës Zinedine Zidane nuk e ka fshehur kënaqësinë duke pohuar se portugezi është duke dhënë më të mirën e tij.

“Ju gjithmonë pyesni për të njëjtat gjëra. Ronaldo të ndëshkon në çdo moment. Kur nuk shënon, njerëzit mendojnë se ai nuk po luan mirë. Ai bëri një ndeshje të mirë, u kombinua shumë mirë me Benzeman dhe punoi shumë për ekipin. Ai është rikthyer në formën më të mirë”, tha Zidane.