Aksidenti në Vlorë/ Mamaja e djalit tenton të hidhej në gropën e ‘vdekjes’, babai: Do t’i varros fajtorët

“Ah Krisiti i babait, shiko ç’gropë të kishin hapur… shiko çfarë të kanë hapur…”, dëgjohet duke thënë babai i Kristi Panajtotit që humbi jetën në një aksident rrugor në qytetin e Vlorës. “Po nuk vajtën në burg (përgjegjësit) aty do t’i varros”.

Është përcjellë për në banesën e fundit trupi i pajetë i 18-vjeçarit Kristi Panajtoti i cili mbeti i vdekur mbrëmjen e djeshme në një aksident në rrugën Skelë -Ujë i Ftohtë.

Trupi i pajetë i 18-vjeçarit është përcjellë në drejtim të Dhermiut aty ku do të bëhet edhe varrimi.

Fillimisht kortezhi mortor ka ndalur në vendin ku u aksidentuan dy të rinjtë dhe për pasojë njëri prej tyre mbeti i vdekur.

Me lot në sy babai i Kristit bën apel që të vihen përballë drejtësisë shkaktarët dhe kushdo që mund të ketë fajin në këtë aksident.

Duke hedhur lule në gropën e madhe ku përfundoi makina. Renato Panajoti babai i viktimës kërkon drejtësi dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes, pasi makina nuk doli nga rruga por përfundoi në mes të gropës së hapur në mes të rrugës nga firma e punimeve. Edhe nëna e 18-vjeçarit A. Panajoti kërkon apel, drejtësi.

Me lot në sy bëjnë thirrje që sa më shpejt ,mbrapa hekurave të vendosen shkaktarët e këtij aksidenti cilido qofshin ata. Ndërkohë pritet zbardhja e plotë e ngjarjes nga Prokuroria dhe policia dhe dokumentimi i plote i ngjarjes.

Biznesmeni Nikollaq Neranxi, i cili është i afërm i viktimës ka apeluar për drejtësi për shkaktarët e kësaj ngjarje të rëndë.

Familjarë të viktimës janë shprehur se shkak për aksidentin ka qenë mungesa e sinjalistikës në rrugë, para se të shkohej tek gropae hapur në kuadër të punimeve për ndërtimin e Kanalizimeve pranë Lungomares.

VIDEOT E AKSIDENTIT

“Panorama.al” sjell videon ekskluzive nga vendi i ngjarjes ku ndodhi aksidenti tragjik që i mori jetën 18-vjeçarit Kristi Panajoti, djalit të biznesmenit Renato Panajoti.

Ai po udhëtonte me të afërmin e tij Petro Beja në aksin Skelë-Ujë i Ftohtë, kur mjeti i tyre ka përfunduar në një kanal.

Të afërmit e Panjotit dhe Bejës akuzojnë firmën që po punon për Lungomaren si shkaktare të aksidentit.

Megjithatë hetimet vazhdojnë. Nga videoja e siguruar nga “Panorama” duket qartë gropa r mbushur edhe me ujë në krah të rruges.

Nderkohe, “Panorama.al” sjell edhe pamjet e gropes te hapur ne mes te rruges para aksidentit.

Filmimi eshte kryer diten dhe tregon se si eshte devijuar trafiku per rrugen ne fjale.