Aleanca Kuqezi proteston për 28 Nëntorin: Rilindasit dje dhe sot

Qindra aktivistë të Aleancës Kuqezi kanë protestuar për ditën e Flamurit para Ministrisë së Arsimit.

Aktivistët e AK-së shpalosën në shenjë proteste galeri me fotot e Rilindasve dje dhe sot.

Kreu i i Rinisë Kuqezi Flavio Qarri deklaroi se pas 100 vitesh kemi 100 deputet të pa shkolluar në Parlament.

Më tej Flavio Qarri tha se qeveria e Ismail Qemalit ishte 100 here më patriotike se qeveria e Ramës në 2016 dhe pas 100 vitesh kemi gjysëm shteti.

Sipas kreut të Rinisë Kuqezi këtë vit qytetarët nuk kanë vendosur asnjë flamur nëpër dritare.

“Sot shqiptaret emigrojne më shumë se 28 nentor 2012”, mbyll deklaratën Flavio Qarri.