Arrestohet 42-vjeçari në Durrës, e reja: Më përndjek prej 3 muajsh

DURRËS- Një tjetër rast përndjekje në Durrës. Policia e këtij qyteti ka arrestuar një 42-vjeçar pasi prej kohësh përndiqte një vajzë 20 vjeçe.

Zyrtarisht policia e Durrësit deklaron se Specialistët për Krimet, në kohë rekord dhe si rezultat i një pune hetimore të mirëorganizuar arrestuan në flagrancë shtetasin Artan Andoni 42 vjeç, banues në këtë qytet.

Ditën e djeshme rreth orës 19:30 kas bërë kallëzim shtetësia S.G. 20 vjeçe, banuese në Durrës, e cila e ka akuzuar Andoni për përndjekje. “Prej tre muajsh më ka përndjekur në ambiente publike, në mënyrë të vazhdueshme”, ka thënë e reja në polici.

Ndërkohë që Andoni është një emër i njohur për blutë e këtij rrethi, pasi rezulton person me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër jetës, pronës, familjes dhe lëndëve narkotike.
Policia e Durrësi i ka kaluar materialet Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor për veprime të mëtejshme për veprën penale “Përndjekja”.