Arsen Venger: Arsenali im po kap formën e duhur pas barazimeve

Trajneri i Arsenalit, Arsen Wenger, thotë se ekipi i tij është duke u kthyer në formën e duhur pas tre barazimeve rresht.

“Topçinjtë” fituan 3 me 1 ndaj Bournemouthit në Premier Ligë, me dy gola të Alexis Sanchezit dhe një tjetër të Theo Walcottit.

“Është gjithnjë ndeshje më ndryshe kur luani pas Ligës së Kampionëve. Futbollistët dyshonin në vete pas disa barazimeve. Luajtëm mirë ndaj Bournemouthit. Ata nisën me intensitet të lartë dhe i pash se në pjesën e dytë përjetuan rënie. Për një kohë ishin të pafat, por treguam veten në pjesën e dytë”, ka thënë Wenger pas takimit.

Arsenali tani është i katërti në tabelë me tre pikë pas Chelsea që mban vendin e parë.