Autobusi përplas 55-vjeçarin që ecte me biçikletë, një i arrestuar

Një person 55-vjeçar i cili lëvizte me biçikletë u përplas nga një autobus në aksin rrugor Shkozet-Plepa, por fatmirësisht ka arritur të mbijetojë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 15:10 kur autobusi me targë AA 965 AY me drejtues S. M., 31 vjeç, banues në Lushnje ka përplasur E. P., 55 vjeç, banues në Arapaj.

Nga informacionet e marra nga policia, mësohet se ai ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, drejtuesi autobusit po pyetet në komisariat rreh rrethanave të aksidentit.

“Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet për sqarimin e plotë të ngjarjes”, – thotë policia e Durrësit.