“Ballist” Morina: Më lejoni të shkoj në Izrael, të shohim a do na respektojnë hebrenjtë

Ismail “Ballist” Morina rishfaqet sërish pas situatave të veçanta mes gjyqeve dhe dënimeve. Personi që bëri të lumtur gjithë kombin shqiptar kësaj here flet për situatën e pazakontë të krijuar në ndeshjen e fundit kundër Izraelit, si dhe ka nxitur autoritetet ligj- zbatuese në Shqipëri të respektojnë të drejtën e çdo qytetari të lirë.

Postimi i “Ballist” Morinës
Pershendetje bashkatdhetar!

Duke marr shkas nga ngjarjet e fundit ne lidhje me kombetaren,tifozerine,federaten shqitare te futbollit dhe policine e shtetit deshta te shpreh keqardhje si qyetar i ” lire” i ktij vedi per se si eshte mundesuar te vihet deri ne ket gjendje.

Dua te solidarizohem fillimisht me tifozerine e SHVERCERAVE dhe PLISAVE dhe kryesisht gjitha tifozeritë qe mbeshtesin kombetaren te cilat ka qene gjithmone nji vlere e shtuar per kombetaren dhe dua t’ju them qe kur dikush na lufton ne do dalim fitimtar sepse lufta e tyre ndaj nesh eshte frymzim,motivim i pandalshem per ne (ju kujtoj mbi 80 vjet tirani e Serbise mbi shqiptaret qe kulminoj me fitore madheshtore per ne)

Pershendes deklaratat e kapitenit te kombetares,Agolli dhe gjithashtu te Mavrajt qe gjeten kurajon te denoncojne te verteten nen hunden e nji sistemi prej tiranit dhe kjo nuk me habit duke ditur se per mua kta djem jane herojnt e Beogradit.

U bej thirrje tifozave kuq e zi ne te cilet bej pjese qe te shtrijne bashkpunimin me te gjithe tifozerit e prekura nga kjo paftyresi dhe te arrihet ne nji qendrim te perbashket dhe gjithashtu ftoj federaten shqiptare te futbollit dhe policine e shtetit per nji dialog sy me sy me tifozerine qe te shpejtojm gjith ate qe kemi arritur te bukur deri tani per nji te mire te perbashket te te gjith neve dhe mbi te gjitha per te miren e kombetares tone.

Si gjithmone nga nji problem del nji tjeter dhe ne kete rast eshte nji problem i imi qe shfrytzoj rastin ta denoncoj ketu qe: me 15 korrik jam denuar me 16 muaj burg nga gjyqsori i qarkut Tirane dhe qe u konvertua ne sherbim prove per 18 muaj dhe mbas kesaj duhej te me ishin kthyer efektet e mia personale te bllokuara nga policia ne momentin e arrestit tim nder to dhe pashaporta ime por qe ne te vertete vazhdon te jete e bllokuar pa ofruar asnji shpjegim konkret.

Andaj i bej thirrje gjyqsorit qe te marre masat e duhura dhe ti jap fund kesaj loje ping-pongu!

Kjo per faktin se doja te shkoja ne ndeshjen e rradhes ne Izrael dhe te shuaj kujozitetin se sa jane hebrenjt te disponueshem qe te shkelin qytetaret e vet qe t’na respektojn ne në pozicionin e miqve atje e me ate rast te vizitojme edhe muzeun YAD VASHEM!